Organizator:

Poznań pachnie dziś whisky

Podziel się

Pierwszy dzień Poznań Whisky Festival przeszedł do historii.

Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie zamieniły się w świątynię whisky. Profesjonaliści w branży, destylarnie i prawdziwi koneserzy zjechali się do Poznania, by wspólnie degustować, debatować i pielęgnować sztukę delektowania się złotym trunkiem.

Oprócz oferty wystawców na zwiedzających czekały masterclassy - tylko dziś w dwóch salach odbyło się 6 spotkań degustacyjnych. W świat whisky wprowadzali swoich gości: Piotr Dubisz z Legacy Distillery, Artur Brzychcy z Loży Dżentelmenów, Paweł Dziubek z Domu Wina, Kirsty Taylor z The Lakes Distillery, tuż po niej Stephen Magennis z Dunvilles Destillery oraz Marcin Rogulski - Pernod Ricard.

Wielu z nich przygotowało na tę okazję premiery i extra pozycje, niedostępne w tradycyjnej sprzedaży.

Nie zabrakło też gości na scenie, nad którą czuwał znakomity prezenter, aktor, ale także - a może przede wszystkim - pierwszy ambasador whisky w Polsce, Roch Siemianowski, vel słowiański Johnnie Walker!

W tle zaś, szanowne jury, w którym zasiedli przedstawiciele trzech klubów fanów whisky: Kilts&Dams, Wielkopolski Klub Sympatyków Whisky oraz Klub Loży Dżentelmenów, po intensywnych obradach wyłoniło zwycięzcę dzisiejszego dnia - Najlepszą Whisky Festiwalową - 𝐁𝐈𝐄𝐒 𝐖𝐇𝐈𝐒𝐊𝐘, trunek, będący efektem współpracy Whisky Embassy & Ima Distillery & Polish Forest.

Sobota to drugi i zarazem ostatni dzień festiwalu. To ostatnia okazja, by odwiedzić targi, poczuć klimat festiwalu i bogactwo aromatów królowej alkoholi. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników bursztynowego trunku, zarówno poczatkujących, jak i zaawansowanych koneserów.

Rozpoczęcie festiwalu o godzinie 12:00, zakończenie zaplanowano na godz. 21:00. W programie kolejne warsztaty masterclass prowadzone przez ekspertów, wybitni goście na scenie i przede wszystkim niezwykła atmosfera, jakiej nie doświadczysz nigdzie indziej w Poznaniu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia >>TUTAJ<<

Bilety na wydarzenie i masterclass >>TUTAJ<<

Do zobaczenia na festiwalu!