Organizator:

Talisker – whisky z wyspy Skye obecna na PWF

Podziel się

Talisker jest jednym ze składników popularnej whisky mieszanej Johnnie Walker i likieru Drambuie. Znana jest z wysokiej zawartości torfu i „słonawego” posmaku.

Whisky Talisker, pochodząca z malowniczego regionu Isle of Skye, to esencja szkockiego mistrzostwa destylacyjnego. Jej wyjątkowy charakter wynika z silnego wpływu morskiego klimatu i tradycyjnych metod wytwarzania. Złocisty trunek emanuje intensywnym aromatem torfu i soli morskiej, wprowadzając degustatora w niezwykły świat smaków. Talisker to połączenie słodkich nut owocowych z wyrazistymi akcentami dymu i delikatnymi nutami pieprzu.

Talisker jest jednym ze składników popularnej whisky mieszanej Johnnie Walker i likieru Drambuie.

Destylarnia Talisker do niedawna była jedynym takim zakładem na wyspie! Została założona w 1830 roku i jako jedyna  do 1928 roku prowadziła produkcję whisky słodowej w oparciu o trzykrotną destylację – przez co teraz jej znakiem szczególnym i pamiątką po historii jest nieparzysta liczba alembików – dwa alembiki pierwszej destylacji i trzy alembiki destylacji wtórnej.

Co ciekawe – „Gra o tron” – jeden z najpopularniejszych seriali stał się inspiracją Diageo i stacji HBO do przedstawienia bohaterów serialu za pomocą single malt whisky. Dzięki serii ośmiu maltów udało się przedstawić siedem dynastii Westeros i Nocną Straż. Talisker został sparowany do Greyjoy – czyli jednego z wielkich rodów, panujący na Żelaznych Wyspach, „surowej krainie na zachodnim wybrzeżu kontynentu hołdujący dewizie »My nie siejemy«”.

Whisky Talisker zachwycają niejedne kubki smakowe – a poczuć ten niezwykły smak będzie można już w dniach 1-2 marca w Poznaniu!