Organizator:

Tullamore obecne na PWF!

Podziel się

Marka Tullamore silnie związana jest z miastem swojego pochodzenia.

Whiskey, które powstaje „od ziarna do szkła”!

192 lata tradycji w produkcji whiskey ma małe miasteczko Tullamore. To właśnie tutaj odrodziło się irlandzkie whiskey, a aktualnie produkuje się tam go 11 milionów litrów dziennie.

Marka Tullamore silnie związana jest z miastem swojego pochodzenia. Oprócz nieprzerwanej produkcji trunku przez wiele lat – logo marki również nawiązuje do korzeni. Znajduje się w nim pies, który jest symbolem ducha miasta i whiskey. Daniel Edmund Williams, założyciel destylarni – był wielbicielem psów. Kiedy biznes przejął jego wnuk – zdecydował, że oderwie się od typowych symboli w logach whiskey na rynku i nie umieści w nich herbu, a właśnie psa – na cześć swojego dziadka.

Rodzinny charakter produktu widać również i w samej nazwie – o ile Tullamore jest nazwą pochodzenia, tak trzyliterowy skrót „D.E.W.” odnosi się do inicjałów wspomnianego już wcześniej założyciela – Daniela Edmunda Williamsa.

Sam złoty trunek jest efektem połączenia trzech destylatów, a później poddany procesowi dojrzewania przez min. 3 lata w beczkach po cherry i burbonie.

Swoim smakiem zachwyca wielu, a wszystkich chcą poznać je bliżej – zapraszamy na Poznań Whisky Festival!